Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius

Ortodoncja

Aparaty segmentowe

Ortodoncja jest dziedziną, która sama w sobie stanowi odrębną gałąź stomatologii, lecz jednocześnie stała się składową wszystkich pozostałych jej dziedzin dzięki możliwościom, jakie dają aparaty segmentowe. Są to aparaty, które nie wymagają klejenia zamków na wszystkich zębach, czyli nie powodują zmian w całym łuku zębowym lecz w obrębie zęba lub grupy zębów wymagających interwencji. Stosowane są w następujących przypadkach:

 

ODROTOWANIE lub WPROWADZENIE DO ŁUKU pojedynczego zęba

 

EKSTRUZJA, czyli wyciąganie zębów zniszczonych poddziąsłowo. Chodzi o to, żeby te, które kiedyś byłyby usunięte z powodu braku obręczy, mogły być odbudowane protetycznie po ich wyciągnięciu.

 

EKSTRAKCJA ORTODONTYCZNA, czyli powolne, delikatne, połączone z odbudową kości ortodontyczne usunięcie zęba. Szczególnie przydatny zabieg w odcinku przednim, gdzie kość jest cienka i każdy jej ubytek (np. podczas agresywnej ekstrakcji) utrudnia odbudowę protetyczną w późniejszym czasie.

 

PRZESUWANIE POJEDYNCZYCH ZĘBÓW WZDŁUŻ ŁUKU ZĘBOWEGO - wraz z utratą zębów pozostałe zęby dążą do kontaktu z najbliższym im „sąsiadem”,  przez co zatraca się miejsce na odbudowę protetyczną, aparat pozwala je odtworzyć i odbudować protetycznie zęby naturalnych rozmiarów.

 

INTRUZJA zęba z zastosowaniem mikroimplantu.