Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius

O nas

Nasz zespół:

lek. dent. Aleksandra Sosnowska

Moja droga w kierunku medycyny rozpoczęła się już w latach wczesnoszkolnych. W szkole podstawowej zostałam laureatką olimpiady biologicznej, co umożliwiło mi rozpoczęcie nauki w  wybranym przeze mnie liceum ogólnokształcącym bez egzaminów wstępnych. Wybrałam, to które szczyciło się najwyższą liczbą absolwentów rozpoczynających studia medyczne, czyli I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi im. Mikołaja Kopernika. W klasie maturalnej zostałam finalistką olimpiady biologicznej, pozwoliło mi to na spokojne przygotowywanie się do egzaminów na studia, ponieważ byłam zwolniona z matury z biologii (z najwyższą oceną z części ustnej i pisemnej). Liceum ukończyłam będąc w dziesiątce najlepszych maturzystów. Egzaminy na studia poszły mi pomyślnie i na wydział lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi dostałam się na drugim miejscu.

 

W trakcie studiów byłam członkinią kół naukowych, brałam udział w konferencjach naukowych organizowanych przez Studenckie Towarzystwo Naukowe STN, oraz w konferencjach im. Michała Kłopotowskiego, organizowanych przez Koło Naukowe mieszczące się przy Zakładzie Protetyki Stomatologicznej. Od czwartego roku studiowałam w ramach indywidualnego toku studiów pod opieką Zakładu Propedeutyki i Diagnostyki Stomatologicznej. Na trzecim i czwartym roku studiów miałam zaszczyt otrzymywać stypendium Ministra Zdrowia za ponadprzeciętne wyniki w nauce i działalność wykraczającą poza ramy programu dydaktycznego. Bardzo miło wspominam konkurs Enamel – estetyczna odbudowa korony zęba techniką warstwową z kompozytu Enamel Plus HFO oraz badania przesiewowe z zakresu stomatologii uczestników paraolimpiad - w ramach międzynarodowego programu Special Smile.

 

Obecnie, podczas prowadzenia własnej praktyki stomatologicznej przykładam dużą wagę do poszerzania mojej wiedzy i stałego podnoszenia kwalifikacji tak, aby móc otoczyć moich pacjentów kompleksową opieką stomatologiczną. Zajmuję się stomatologią zachowawczą, endodoncją, czyli leczeniem kanałowym, periodontologią, protetyką, leczeniem dzieci i chirurgią, lecz najbliższe mi dziedziny to stomatologia estetyczna oraz ortodoncja.

Iwona Jon - higienistka stomatologiczna, kierownik recepcji

Sandra Biniecka - higienistka stomatologiczna